Kimdir Gökhan Çayırlı ?

1986 yılının sıcak bir yaz gününde Kayseri’de dünyaya gözlerini açtı. Babasının memur olması sebebiyle kundak çağların birçok Anadolu köyünü gezdi.

Babasının ata toprağına olan tayini sonrasında yerleşik düzende kesintisiz 23 yıl Kırıkkale ili Irmak Köyünde hayatına devam etti. İlk, orta ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. Başarılı eğitim hayatının yanında iyi bir futbolcu olarak lise takımından Kırıkkalespor’a geçti. Altı yıl boyunca kırmızı lacivert formayla sayısız gol atıp başarılar yaşadı. Yaşamış olduğu büyük sakatlıkların ardından spor hayatını bırakıp tekrardan eğitime yöneldi.

Selçuk Üniversitesi, Haberleşme Bölümüne yaptırdığı kayıt ile artık üniversiteli olmuştu. Üniversite hayatı boyunca devlet yurtlarında konakladı. İçindeki futbol sevgisini bastıramayarak okul takımına dâhil oldu. Ereğli Gazetesine köşe yazıları yazdı. Okul gazetesinin çıkmasının çalışmalarına başladı. Okulunu bitirdikten sonra Kırıkkale Tıp Fakültesi Hastanesinde iş hayatına başladı. Üç yıl görev yaptıktan sonra ticaret hayatına atıldı.
“Yitik Hazine” isimli kitabını yayımladığında takvimler 2013 yılını gösteriyordu.
“Han” isimli kitabını vatani görevini yaparken tamamladığında yıl 2015’ti.
Daha sonra yayınlamış olduğu Çeri 1-2-3 isimli kitaplarıyla ülke gündemine bomba gibi düştü. Yayınlamış olduğu kitaplarında birilerinin aksine milletimize devlete olan sadakati ve vatan aşkını anlatıyordu. Haliyle seveni kadar sevmeyeni hatta düşmanlık besleyeni de oldu.
O davasından vazgeçmedi. Yazdığı kitaplar, tiyatrolar, vermiş olduğu seminer ve konferanslarda hep bu konuları anlattı. Birçok haber sitesinde yazmış olduğu köşe yazılarıyla ülke gündemini anlatmaya gayret ediyor.

Evli ce bir çocuğu olan yazar Gece hayatına da oldukça düşkün. Her gece içmiş olduğu birkaç bardaktan sonra arkadaşlarıyla muhabbet edip, hayatla kumar oynuyor.